DOLAR 8,1516
EURO 9,7195
ALTIN 453,43
BIST 1375,91
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Aydın 22°C
Çok Bulutlu

Cumhur İttifakı, faaliyet raporuna ‘red’ verdi

Cumhur İttifakı, faaliyet raporuna ‘red’ verdi
06.04.2021
1.441
A+
A-
Sosyal Medyada Paylaş

Çine Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri, Çine Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyet raporunda bazı rakamların yanlış yazıldığını belirterek ‘red’ oyu kullandı. Gündem maddesi Millet İttifakı’nın oyları ile oy çokluğuyla kabul edildi.

Çine Belediyesi Meclisi 2021 yılı Nisan Ayı toplantısı Çine Belediye Havuzlu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya tüm meclis üyeleri katılırken, üyeler 11 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Toplantıda, Çine Belediyesi Faaliyet Raporu görüşüldüğü için toplantıyı Çine Belediyesi Meclis Birinci Başkan Vekili Mehmet Kıvrak yönetti.

Toplantı önce Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, geçtiğimiz günlerde AK Parti Çine İlçe Başkanı görevine atanan ve aynı zamanda Cumhur İttifakı Çine Belediye Meclis Üyesi Burhan Kandemir’i tebrik etti.

Çine Belediyesi 2020 Yılı Faaliyet Raporu oylamaya sunulurken, Cumhur İttifakı Çine Belediye Meclisi Üyeleri, faaliyet raporunda bazı rakamların yanlış yazıldığını gerekçe göstererek ‘red’ oyu verdi. Gündem maddesi Millet İttifakı Çine Belediye Meclis Üyelerinin oyları ile kabul edildi.

İmar Komisyonundan havale edilen Yolboyu Mahallesi 129 ada 6 parsel ve 131 ada 1 parsel sayılı taşınmazların 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği talebinin görüşülmesi, İmar Komisyonundan havale edilen Cumhuriyet Mahallesi 1 ada 8-11-12 ve 14 parsel sayılı taşınmazların 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği talebinin görüşülmesi ve Yolboyu Mahallesi 109 ada 28 ve 50 parsel sayılı taşınmazlarda toplu işyeri olarak 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması konusu, görüşülerek komisyondan geldiği gibi oy birliği ile kabul edildi.

KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Belediye Çalışma Yönetmeliği’nin 21’nci Maddesine göre İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu görev süresi ve üye sayısı belirlenerek seçim yapıldı.

İmar Komisyonu’na Millet İttifakı Çine Belediye Meclis Üyesi Hasan Yörük ve Semra Eroğlu, Cumhur İttifakı Çine Belediye Meclis Üyesi Evren Aytepe seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na Millet İttifakı Çine Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kıvrak ve Cengiz İnce, Cumhur İttifakı Çine Belediye Meclis Üyesi Efraim Çayır seçildi.

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19’ncu maddesi gereğince Meclis Birinci ve İkinci Başkan Vekili seçimi yapıldı.

Meclis Birinci Başkan Vekili Mehmet Kıvrak, İkinci Başkan Vekili Hasan Yörük oldu.

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19’ncu maddesi gereğince ikisi asil, ikisi yedek olmak üzere katip üyelerin seçimi de yapıldı.

Asil üyeler Millet İttifakı Çine Belediye Meclis Üyesi Mehmet Utku Şahin ve Özden Okumuş, Cumhur İttifakı Çine Belediye Meclis Üyesi Evren Aytepe ve Efraim Çayır seçildi.

Millet İttifakı Çine Belediye Meclis Üyesi Hasan Yörük ve Semra Eroğlu da Encümen Üyeliğine seçildi. 

Öte yandan meclis toplantısına CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, İYİ Parti Çine İlçe Başkanı Erkan Bozkurt ve MHP Çine İlçe Başkanı Kazım Oluç da toplantıya eşlik etti.   (HABERÇİNE/SEZGİN MADRAN)

DSC_5464

Image 1 of 6

Facebook Yorumları