1. Haberler
  2. ASAYİŞ
  3. Definecileri kazdıkları çukurdan jandarma tek tek çıkardı  

Definecileri kazdıkları çukurdan jandarma tek tek çıkardı  

featured
DEFİNECİLERİ KAZDIKLARI ÇUKURDAN JANDARMA TEK TEK ÇIKARDI
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde tarihi eser bulmak için kaçak kazı yapan definecileri suçüstü yakalayan jandarma ekipleri, şüphelileri kazdıkları çukurlardan tek tek çıkardı.  

Geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Aydın, antik kentleri ve ören yerleri ile adeta bir açık hava müzesi konumunda yer alırken, Aydın İl Jandarma Komutanlığı da tarihi eser bulmak amacıyla kaçak kazı yapan definecilere göz açtırmıyor. Bu çerçevede Kuyucak İlçe Jandarma Komutanlığınca tarihi eser kaçakçılığını önlemeye yönelik çalışma gerçekleştirildi. Edinilen bilgiye göre ekipler, Kuyucak ilçesi Başaran Mahallesi Hisar mevkii Hafza Hatun Türbesi bölgesindeki bir şahsa ait tarlada kaçak kazı yapıldığının bilgisine ulaştı. Harekete geçen jandarma ekipleri, E.B., T.D., R.E., A.K. ve S.B. isimli 5 şüpheliyi, tarihi eser bulmak amacıyla kaçak kazı yaptıkları esnada suçüstü yakaladı. Bir anda karşılarında jandarma ekiplerini gören şüpheliler, neye uğradıklarına şaşırırken kazdıkları çukurlardan jandarma ekiplerince tek tek çıkarıldı. Bölgede yapılan incelemede çeşitli kazı malzemeleri ile şüphelilerin kullandıkları araçta bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. 

“KAÇAK KAZI EKİBİNİ TAŞIYAN ARACIN ŞOFÖRÜ

UYUŞTURUCUNUN ETKİSİNDE BULUNDU”

Operasyon kapsamında kaçak kazı ekibini taşıyan araç sürücüsünü de kontrol eden jandarma şahsı uyuşturucu etkisinde buldu. Araç sürücüsü S.B. isimli şüpheliye uyuşturucu ve uyarı madde etkisi altında araç kullanmaktan 37 bin 65 TL idari para cezası kesildi, ehliyetine 5 yıl süreyle el konuldu. Suçüstü yakalanan toplam 5 şüpheli gözaltına alınırken, haklarında adli işlem başlatıldı. 

DEFİNECİLERİ KAZDIKLARI ÇUKURDAN JANDARMA TEK TEK ÇIKARDI

Image 2 of 3

DEFİNECİLERİ KAZDIKLARI ÇUKURDAN JANDARMA TEK TEK ÇIKARDI

Definecileri kazdıkları çukurdan jandarma tek tek çıkardı  
Yorum Yap