Çine’de ücretsiz istihdam destekli kurs açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Belediyesi ile Belgesem Operatör Yetiştirme Kursu iş birliğinde açılan Ücretsiz İstihdam Destekli İş Makinesi ve Tarım Aletleri Operatörlüğü Kursu başladı. Kursiyerleri ilk derste yalnız bırakmayan Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, başarı dileğinde bulundu.

Merhum Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer ile Belgesem Operatör Yetiştirme Kursu Kurucusu Okan Sezgin arasında geçtiğimiz yıl Kasım ayında imzalanan protokol kapsamında düzenlenen İş Makinesi ve Tarım Aletleri Operatörlüğü Kursu’nda ilk eğitim verildi. Fabrikalarda ve şantiyelerde kadınlara iş imkanı sağlamak, kadınların meslek sahibi olarak ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarına olanak tanımak amacıyla açılan eğitime kursiyerler yoğun ilgi gösterdi. 19-35 yaş arasındaki kadınların kurs ücretlerinin Çine Belediyesi tarafından karşılandığı eğitimde, eğitim almak isteyen erkek kursiyerlerin de kurs ücretlerinde yüzde 50 indirim uygulandı.

BAŞKAN KIVRAK: AMACIMIZ KADINLARIN İŞ HAYATINA KATILIMLARINI SAĞLAMAK

İlk eğitimi Çine Belediyesi Toplantısı Salonu’nda gerçekleşen kursta operatör adayları ile bir araya gelen Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, “Çine Belediyesi olarak, halkımızın her kesimine yönelik nitelikli istihdam ve eğitim fırsatları sunma çabası içerisindeyiz. Bu anlamlı iş birliği ile kadınların ekonomik hayata katılımlarını sağlamak, onların mesleki gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz. Aynı zamanda erkek kursiyerlerimize de uygun koşullarda eğitim alma fırsatı sunarak, Çine’mizin genel istihdam düzeyine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Kursumuza katılan herkese teşekkür ediyor, kendileri için attıkları bu önemli adımı kutluyorum” dedi.

“ALANINDA UZMAN OPERATÖRLER YETİŞTİRİYORUZ”

Belgesem Operatör Yetiştirme Kursu Kurucusu Okan Sezgin ise yaptığı açıklamada, “İş makinesi ve tarım aletleri operatörlüğü, günümüzde oldukça önemli bir meslek haline gelmiştir. Bu kurs sayesinde katılımcılar, alanlarında uzmanlaşarak iş hayatına daha donanımlı bir şekilde adım atabilecekler. Başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilerek, kurs sonunda iş bulma konusunda kendilerine destek sağlanacak” diye konuştu.

DSC_0344

Image 1 of 5

Çine’de ücretsiz istihdam destekli kurs açıldı