1. Haberler
  2. SPOR
  3. Çine Gençlik Merkezi’nde sona gelindi  

Çine Gençlik Merkezi’nde sona gelindi  

featured
ÇİNE GENÇLİK MERKEZİ'NDE SONA GELİNDİ
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Çine ilçesinde gençlerin sosyal, kültürel ve sportif gelişimine katkı sağlamak üzere hayata geçirilen Gençlik Merkezi’nin inşaatında sona gelindiğini açıkladı.  

Gençlerin gözde mekanlarından biri haline gelen gençlik merkezlerinin sayısı Aydın genelinde artmaya devam ederken, Çine ilçesinde yapımı süren gençlik merkezinde sona gelindi. Gençlik Merkezi, 7 adet derslik, 86 kişilik tiyatro ve konferans salonu, kütüphane, fuaye alanı, her katta engelli dostu tuvalet ile asansör gibi donanımlar içeriyor. Tam donanımlı derslikler, gençlerin potansiyellerini keşfetmelerine imkan tanıyacak. Kütüphane ise gençlerin bilgiye daha hızlı ulaşmalarını ve öğrenmelerini destekleyecek. Fuaye alanı, gençlerin çeşitli etkinliklerde bir araya gelmelerine ve fikir alışverişinde bulunmalarına imkan tanıyacak. Konferans/tiyatro salonu ise kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak. 

Konu ile ilgili Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Her detayın düşünüldüğü Gençlik Merkezi, engelli dostu tuvaletleri ve asansörü ile herkese eşit ve rahat erişim imkanı sunuyor. Böylece, engelli gençler de merkezi rahatlıkla kullanabilecek ve faaliyetlere katılabilecek. Çine Gençlik Merkezi’nin inşaatında kaydedilen ilerleme, proje takvimine uygun bir şekilde devam ediyor. Tamamlandığında gençlerin hizmetine sunulacak olan tesis, bölge gençlerine çeşitli etkinlikler, kurslar ve sosyal faaliyetlerle dolu bir deneyim sunacak. Çine Gençlik Merkezi, gençlerin geleceğe umutla bakmalarını sağlayacak, onları bilgiyle buluşturacak ve sosyal yaşamlarını zenginleştirecek önemli bir merkez olma yolunda ilerliyor” ifadeleri yer aldı. 

ÇİNE GENÇLİK MERKEZİ'NDE SONA GELİNDİ

Image 1 of 2

ÇİNE GENÇLİK MERKEZİ'NDE SONA GELİNDİ

Çine Gençlik Merkezi’nde sona gelindi  
Yorum Yap