Engin Tetik Çine Belediye Başkan Adaylığını açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Devlet Hastanesinin önceki Başhekimi Uzman Doktor Engin Tetik, Çine Belediyesi Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Tetik, “Amacımız AK Parti hükümetimizle Çine’mizin yerel yönetimleriyle buluşup, daha öncesinde alamamış veya eksik olmuş hizmetleri en güzel şekilde tamamlamak” dedi. 

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek aday adaylığı müracaatını gerçekleştiren Engin Tetik, AK Parti Çine İlçe Başkanlığında açıklama yaptı.
AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Tozar, Gençlik Kolları Başkanı Kaan Namlı ve parti yöneticileri ile çok sayıda partilinin katıldığı tören yoğun ilgi görürken, Engin Tetik partililere hitap etti.
Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdiğini ifade eden Tetik, Çine Devlet Hastanesi Başhekimi olduğu dönemde yaptıkları hizmetleri hatırlattı. 
Tetik, şu ifadeleri kullandı: 
“Bugün aday adayı olmamdaki en temel neden, 2016-2020 yılları arasında Çine Devlet Hastanesi Başhekimi olarak 4 yıl boyunca güzel hizmetler vermemiz. Bu hizmetlere hepiniz şahit oldunuz. Günlük 500 hasta başvurusu olan Çine Devlet Hastanemizin hasta bakım kapasitesini, görevimizi devrettiğimiz 2020 yılında Acil Servis dahil 1000’li rakamlara ulaştırdık. Kardiyoloji, Fizik Tedavi, Psikiyatri gibi, daha önce Çine Devlet Hastanemizde olmayan branşların başlamasını sağladık. Yine Çine Devlet Hastanemizin fiziki koşullarına yaptığımız müdahaleler ve son olarak bugünkü büyük Çine Devlet Hastanesinin proje aşamasındaki çalışmalarımızı, burada yaptığımız hizmetleri yerel yönetimlere taşıyabileceğimizi düşündük.” 
Aday olmasındaki amacını da anlatan Tetik, “Amacımız AK Parti hükümetimizle Çine’mizin yerel yönetimleriyle buluşup, daha öncesinde alamamış veya eksik olmuş hizmetleri en güzel şekilde tamamlamak. İnşallah adaylığımız olduğunda, Çine Belediyesi ile sadece hizmet odaklı çalışıp adaletle, devletin bir lirasına helal getirmeyecek şekilde hizmet etmeyi hedefliyoruz” dedi. 
ENGİN TETİK KİMDİR?
Yaşamına dair bilgiler de veren Engin Tetik, şu ifadeleri kullandı:
1982 yılında Aydın’ın Çine ilçesinde Soğukoluk köyünde doğdum. Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğdum. 6 yaşında babamın polis olması nedeniyle İzmir’de arada bir Malatya süreci olmak üzere ilkokul, ortaokul ve üniversite sürecimi İzmir’de tamamladım. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. 2007 yılında mesleğe atıldım. Aydınımıza hizmet ettim. Şu anda da dün itibariyle istifa ettiğim Aydın İl Sağlık Müdürlüğünde de Sağlık Hizmetleri Başkan yardımcılığı görevini yapmaktaydım. Dün itibariyle bu görevimden istifa ettim.

1-6

Image 1 of 3

 

Engin Tetik Çine Belediye Başkan Adaylığını açıkladı