1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. Bisiklet tutkunları zirve için yarıştı

Bisiklet tutkunları zirve için yarıştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Aydın Bisiklet İl Temsilciliği’nin katkılarıyla düzenlediği Çine-Kavşit Yaylası Bisiklet Tırmanma Yarışı büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Zirve yarışı için Çine Belediyesi hizmet binası önünde toplanan bisikletliler, yarışın başlama noktasına kortej geçişi ile ulaştı. Ege Bölgesi’nden lisanslı sporcular ile Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in de pedal çevirdiği kortejin ardından Çine Şeyhler Düğün Salonu önünde yarış heyecanı başladı. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’i bayrakla start verdiği 9.4 kilometrelik Çine-Kavşit Yaylası Bisikletle Tırmanma Yarışı’nda bisikletliler; yaş ve cinsiyetlerine göre ayrı kategorilerde birincilik mücadelesi verdi.

“YARIŞIN KAZANINI ÇİNE OLDU”

Cumhuriyet’in 100’üncü yılını özel ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek kutladıklarını ifade eden Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Geçtiğimiz hafta tiyatro festivalimiz tamamlandı. Bu hafta sonu da Çine-Kavşit Tırmanma Yarışımızı gerçekleştirdik. Dereceye giren arkadaşları tebrik ediyorum. Yarışın kazananı her şeyden önce Çine oldu. Katılan herkese teşekkür ediyor,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” diye konuştu.

BİRİNCİLERE ÇEYREK ALTIN, İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜLERE GRAM ALTIN ÖDÜLÜ

Çine-Kavşit Yaylası Bisikletle Tırmanma Yarışı’nda dereceye giren sporcular için belediye hizmet binası önünde ödül töreni düzenlendi. Birincilerin çeyrek altın, ikinci ve üçüncü olan sporcuların ise gram altın ile ödüllendirildiği törende, dereceye giren bisikletliler ödüllerini Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Cumhuriyet Halk Partisi Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut, Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Utku Şahin, Çine Belediye Meclis Üyesi Özden Okumuş, Çine Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ali Alkan, CHP Çine Kadın Kolları Başkanı Arzu Yavuz Kocabay, CHP Çine Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Çavdar ve Sarızeybekler Bisiklet Firması Sahibi Hakan Sarızeybek’in elinden aldı. Ayrıca; Salcano, Kaltun Grup, Belgesem Operatör Yetiştirme Kursu, Ali Baba Restaurant, Sarızeybekler Bisiklet ve Shımano’nun sponsorluğunda yarılan yarış sonunda Salcano, yaptığı çekilişle yarışmanın en şanslısına bisiklet hediye etti. 

Yarışın Sonuç Hakemi Orkide Kahraman, Gözlemci H. İbrahim Ortabacı, Yarış Komiseri Bayram Kurşunel, Parkur Direktörü Yusuf Kara’ya plaketlerini CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz takdim etti. 

CINE-KAVSIT-TIRMANMA-YARISI-4

Image 1 of 36

Bisiklet tutkunları zirve için yarıştı
Yorum Yap