AB’den Çine Belediyesi’ne 99 Bin Euro hibe desteği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Belediyesi, Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen Türkiye ve AB Arasında Yeşil Bir Gelecek İçin Şehir Eşleştirme Hibe Programı II- Teklif Çağrısı kapsamında hazırladığı “Yeşil Bir Gelecek İçin Güçlerimizi Birleştiriyoruz Projesi” ile 99 bin 973 Euro hibe almaya hak kazandı.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde hibe sözleşmesine imza attı. Başkan Dinçer, “Küresel Sorunların Çözümü Yerelde Başlar” sloganından hareketle; yeşil ve temiz bir çevre ve iklim değişikliği ile mücadele taahhüdünü güçlendirdi. Çine Belediyesi, Avrupa Birliği’nin sağladığı destek ile sürdürülebilir bir geleceği inşa etme yolunda büyük bir adım atmış oldu. 

PROJE KASIM AYINDA BAŞLAYACAK

Kasım ayında yürürlüğe girerek 12 ay sürecek olan “We Join The Forces for the Green Future: Yeşil Bir Gelecek İçin Güçlerimizi Birleştiriyoruz Projesi” kapsamında Çine Belediyesi, proje ortakları Hırvatistan’ın Karlovac Belediyesi, Litvanya’nın Taurage Belediyesi ile İzmir Çevresel Enerji Derneği ile birlikte dünyanın en önemli sorunlarından olan İklim Değişikliği ile Mücadele konusunda el birliği ile çalışacak.

“DAHA YEŞİL VE TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”

Çine Belediyesi’nin yerel iklim politikası geliştirme ve uygulama konusunda kurumsal kapasitesini güçlendirerek; Çine, Tauragė ve Karlovac Belediyeleri arasında iklim değişikliğiyle mücadele ve çevre konularında deneyim paylaşımı yaparak sürdürülebilir ortaklıklar kurulacağını belirten Başkan Dinçer, “Bu başarı, belediyemizin uzman ekiplerinin iklim değişikliği ile mücadelede proje ortaklarıyla el birliğiyle çalıştığının bir göstergesi olmuştur. Çine’miz için çok gururluyuz ve projemize başlayarak iklim değişikliği ile mücadele konusunda ilçemizin nasıl ilerlediğini vatandaşlarımızla paylaşacak olmanın heyecanı içindeyiz. Gelecekte daha fazla sürdürülebilirlik ve çevre koruma için vatandaşlarımızla birlikte çalışacağımızı biliyoruz. Birlikte daha yeşil ve temiz bir dünya için adım atmaya devam edeceğiz” dedi. 

 AMAÇ ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE BİLİNÇLİ TÜKETİM KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURMA

Çine Belediyesi söz konusu proje ile yeşil bir gelecek için; çocukların, gençlerin, kadınların ve çiftçilerin iklim değişikliğinin etkileri, yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve bilinçli tüketim konusunda farkındalık ve duyarlılığını artırmak için Sivil Toplum Kuruluşları ile de sürdürülebilir yerel sahiplenme platformu oluşturarak, iklim değişikliğinin etkilerinin azaltılmasına, hava kalitesinin, su ve toprak yönetiminin iyileştirilmesine, kentsel sürdürülebilirliğin sağlanmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

 

AB’den Çine Belediyesi’ne 99 Bin Euro hibe desteği