1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. Ekmek ve simit zamlandı 

Ekmek ve simit zamlandı 

featured
AYDIN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ (AYESOB) BAŞKANI MUHAMMET ALİ KÜNKCÜ, SİMİT VE EKMEK FİYATLARINDA ARTIŞ YAPTIKLARINI BELİRTEREK "ESNAFIMIZI VE TÜKETİCİYİ DÜŞÜNEREK FİYAT BELİRLEDİK" DEDİ. (UĞUR ESER/AYDIN-İHA) Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkcü, simit ve ekmek fiyatlarında artış yaptıklarını belirterek "Esnafımızı ve tüketiciyi düşünerek fiyat belirledik" dedi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkcü, simit ve ekmek fiyatlarında artış yaptıklarını belirterek “Esnafımızı ve tüketiciyi düşünerek fiyat belirledik” dedi.  

Fırıncı esnaflarından gelen talep üzerine harekete geçen Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) ekmek ve simit fiyatlarında artış yaptı. Birlik Başkanı Muhammet Ali Künkcü, üretici ve tüketiciyi düşünerek, ekmek ve simit fiyatlarını 7 lira olarak belirlediklerini söyledi.

Girdi maliyetlerinde yaşanan artış üzerine fırıncı esnafları, Aydın Fırıncılar Odası aracılığıyla Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nden simit ve ekmek fiyatlarının yeniden ele alınmasını talep etti. AYESOB tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 200 gram ekmek ve 100 gram simit fiyatlarının 5 liradan 7 liraya yükseltilmesine karar verildi. 

Aydın Fırıncılar Odası Başkanı Kemal Akdağ tarafından gelen talebi kabul ettiklerini açıklayan AYESOB Başkanı Muhammet Ali Künkcü ise “Yılbaşından beri ekmek ve simit üretim maliyetleri arttı. Bu zamana kadar fırıncı esnafımız da bizlerde fiyatlarda artış yapmamak için direndik. Gelinen son noktada ise esnafımızın ayakta kalması için artış yapma zorunluluğu gündeme geldi. Artışı da hem fırıncı esnaflarımızı, hem de vatandaşlarımızı düşünerek yaptık. Fiyat listesi çıktıktan sonra yeni fiyat tarifesi uygulanmaya başlanacak” dedi.

 

Ekmek ve simit zamlandı 
Yorum Yap