CHP’den traktörlü miting

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Çine İlçe Örgütü traktörler ile miting yaptı. Çine Adnan Menderes Bulvarı’ndan başlayan traktörlü mitingde Taksi Durağı Meydanı’na kadar konvoy gerçekleştirdi.

Taksi Durağında bir basın açıklaması yapan CHP Çine İlçe Örgüt Başkanı Tayfun Şahin, “Pazar günü akşamı Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde bu memleketin en çok ezilen kesim olan tarım kesimi çiftçilerimiz gereken desteği alacaktır. En büyük geçim kaynağı tarım. Dünyada 7 ülkeden biriydik kendi kendine yeten ama bugün domatesin tohumunu bile İsrail’den alır hale getirdiler bizi. Bu memleketin en büyük geçim kaynağı tarımdır. Az kaldı 14 Mayıs’ta yumruğu sağlam vuracağız” dedi.

“BİZİM Mİ HABERİMİZ YOK”

Şahin sözlerine şöyle devam etti; “Her seçim yaptıkları gibi göz boyama masallarından bir tanesi de dün akşam Çine’de de yaşandı. Çağın otomobili olarak tanıtılan İtalya’nın Gemlik ilçesinde üretilen ve ilk olarak tanıtımı yapılması için bakanlara dağıtılan TOGG’lar, gördük ki yerli ve milli olarak yutturulmaya çalışılıyor. Keşke TOGG yerine 2019 yılında üreteceğinizi iddia ettiğiniz yerli elektrikli traktörü üretseydiniz de çiftçilerimizin yanında olsaydınız. Yoksa siz o traktörleri ürettiniz de bizim mi haberimiz yok? Keşke çiftçilerimiz TOGG’a değil de elektrikli traktörlere sarılsaydı. Yerli ve milli saydığınız TOGG’u insan zincirleriyle kutsalmış gibi koruyacağınıza bugün o traktörlerin üzerindeki tarlalarda çalışırken elleri nasırlaşan, topukları çatlayan, gerçek üretici çiftçilerimizi destekleyerek korusaydınız. Biz 14 Mayıs’tan sonra elleri nasırlı üreticilerimizin yanında ve destekçisi olacağız. Gerçek ve yerli milli politikalar bunlar olacaktır” diye konuştu.

“BİRER SADE KAHVE İÇMEYE NE DERSİNİZ”

Daha sonra sözü alan CHP Aydın Milletvekili Adayı Ziya Yılmaz, “Bu tek adam iktidarından yorulduk. Siftah etmeden dükkân kapatan esnaf yoruldu. Fiyatların yüksekliğinden şikâyet eden pazarcı esnafımız yoruldu. Emekli ve çalışanlarımız hak ettikleri paraları kazanamamaktan yoruldu. Siz üretici arkadaşlar üretmiş oldukları ürünlerden yeterli para kazanamamaktan yoruldu. Artık bu yorgunlukları gidermenin zamanı gelmiştir. Hep birlikte 15 Mayıs sabahı birer sade kahve içmeye ne dersiniz arkadaşlar” şeklinde konuştu.

“BU DÜZENİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Köyler boşalıyor, gençlerimiz köylerimizden kaçtılar. Tarımsal olarak para kazanamayan geçlerimiz gurbette. Biz üretime destek vereceğiz. Sezonluk kazancımız ile sadece karnımızı doyuruyor hale geldik. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu köyleri eski statüsüne kavuşturacak. Bunu hep birlikte yapacağız. Gençlerimiz köylerimize dönecek ve üretim yapacak. Üretim değil tüketim toplumu olduk. Bu düzeni değiştirmek zorundayız. Bu topraklar çok kıymetli ve bereketli bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

TRAKTORLU-MITING-1

Image 1 of 25

CHP’den traktörlü miting