1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. Elektrik faturalarında “Aile İçi Şiddetle Mücadele” farkındalığı  

Elektrik faturalarında “Aile İçi Şiddetle Mücadele” farkındalığı  

featured
AYDIN (İHA) - AYDEM PERAKENDE VE GEDİZ PERAKENDE, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) TARAFINDAN KÜRESEL ÖLÇEKTE DÜZENLENEN "16 GÜNLÜK AKTİVİZM-KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETE SON KAMPANYASI" ÇERÇEVESİNDE ELEKTRİK FATURALARI ÜZERİNDE, TÜRKİYE KADIN DERNEKLERİ FEDERASYONU ACİL YARDIM HATTI'NIN İLETİŞİM BİLGİLERİNİ İÇEREN ÖZEL FATURALARLA FARKINDALIK OLUŞTURDU. (UĞUR ESER/AYDIN-İHA) Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından küresel ölçekte düzenlenen "16 Günlük Aktivizm-Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası" çerçevesinde elektrik faturaları üzerinde, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Acil Yardım Hattı'nın iletişim bilgilerini içeren özel faturalarla farkındalık oluşturdu.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından küresel ölçekte düzenlenen “16 Günlük Aktivizm-Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası” çerçevesinde elektrik faturaları üzerinde, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Acil Yardım Hattı’nın iletişim bilgilerini içeren özel faturalarla farkındalık oluşturdu.  

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, her yıl 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar devam eden uluslararası bir kampanya olan 16 Günlük Aktivizm – Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası’na katılarak kadına yönelik şiddetle ilgili müşterilerini bilgilendiriyor. Kasım ayında bölgede dağıtılan elektrik faturalarının arka yüzünde yaptıkları tasarımla “Kadının Yanında, Şiddetin Karşısındayız” mesajını ileten şirketler, Aydın, Denizli, Muğla, İzmir, Manisa’daki 5.5 milyon abonesini bu konuda bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, elektrik faturaları üzerinde iletilen sosyal mesajların yanı sıra Aydem Enerji bünyesinde 2020 yılında başlatılan “Aydem Eşit Hayat İnisiyatifi” ile çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında, toplumsal cinsiyet eşitliği odaklı çalışmalar sürdürüyor. Yüzde elliden daha fazla kadın çalışan oranına sahip olan şirketler, kadınların ve kız çocuklarının daha güvenli ve adil, tüm haklardan eşit yaralandıkları bir gelecek için projeler hayata geçiriyor. 

Elektrik faturalarında “Aile İçi Şiddetle Mücadele” farkındalığı  
Yorum Yap