1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. 20 yıldır temizlenmeyen dere temizleniyor

20 yıldır temizlenmeyen dere temizleniyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in talimatlarıyla ilçe genelinde bakım onarım temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, Kalabak Çayı ve Kireçci Deresi’nin ardından Çaltı Mahallesi’nde de dere temizlik çalışmalarına başladı.

Kalabak Çayı’nın ardından Kireçci Deresi’nde de çalışmalarını tamamlayan ekipler, Çaltı Mahallesi’nin iki farklı noktasında bulunan derelerde çalışma başlattı. Derelerin temizliği için harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü, iş makineleriyle dere içinde birikintiye neden olan çöpler, atıklar ve otları temizleyerek yaklaşık 20 yıldır temizlenmeyen dereyi temiz görümüne kavuşturacak.

Çine Belediyesi olarak vatandaşların taleplerini yerine getirmek için aralıksız çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Sadece şehir merkezimizde değil, kırsal mahallelerimizde de vatandaşlarımızın sağlığı, huzuru ve güvenliği için de çalışmaya devam ediyoruz. Halkımızın taleplerini yerinde dinleyerek, en kısa sürede çalışmalarımızı başlatıyoruz. Daha güzel bir Çine için tüm ekiplerimizle sahadayız” diye konuştu.

VATANDAŞLAR BAŞKAN DİNÇER’E TEŞEKKÜR ETTİ

Derelerde başlatılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti Başkan Enver Salih Dinçer’e teşekkür ederek dile getiren mahalle sakinleri Mehmet Candan ve İsmail Varol, “20 yıldır temizlenmeyen deremiz, Başkanımız Enver Salih Dinçer’in talimatlarıyla temizlenmeye başladı. Deremiz temizlendikten sonra her türlü pislikten arındırılacak. Kendilerinden çok memnunuz. Başkanımızdan Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

“BAŞKANIMIZ HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI”

Tüm mahalle halkı adına Başkan Dinçer’e teşekkür eden Çaltı Mahallesi Muhtarı Enver Özmen de şunları söyledi:

“Mahallemizdeki iki deremiz de 20 yıldır temizlenmiyordu. Temizlik talebimizi Başkan Yardımcımız Timuçin Karabulut’la Sayın Başkanımız Enver Salih Dinçer’e ilettik. Kendisi hemen gerekli ekipmanları göndererek çalışmaları başlattı. Rahat bir kış geçireceğiz. Teşekkür ediyoruz.” 

CALTI-MAH-DERE-TEMIZLIGI-2

Image 1 of 6

20 yıldır temizlenmeyen dere temizleniyor
Yorum Yap