1. Haberler
  2. ASAYİŞ
  3. Muğla’daki yangında 50 hektar alan zarar gördü

Muğla’daki yangında 50 hektar alan zarar gördü

featured
MUĞLA (İHA) - MUĞLA'NIN ULA İLÇESİ GÖKOVA MAHALLESİ'NDE GECE SAATLERİNDE BAŞLAYAN ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINIRKEN, İLK BELİRLEMELERE GÖRE YANGINDA 50 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ. (GÜLDEMET KIZIL/MUĞLA-İHA) Muğla'nın Ula ilçesi Gökova Mahallesi'nde gece saatlerinde başlayan orman yangını kontrol altına alınırken, ilk belirlemelere göre yangında 50 hektar alan zarar gördü.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muğla’nın Ula ilçesi Gökova Mahallesi’nde gece saatlerinde başlayan orman yangını kontrol altına alınırken, ilk belirlemelere göre yangında 50 hektar alan zarar gördü.

Gökova Mahallesi Kozlukuyu mevkiinde gece saatlerinde başlayan orman yangınına sabahın ilk ışıklarına kadar karadan müdahale edildi. Günün aydınlanması ile birlikte çok sayıda hava aracı alevlere müdahalede bulundu. Karadan ve havadan yapılan yoğun mücadelenin ardından yangının kontrol altına alındığı öğrenilirken bölgede soğutma ve söndürme çalışmaları da devam ediyor.

Yangının söndürülmesinin ardından bölgede yapılan ilk incelemelere göre ise 50 hektarlık alanın alevlerden zarar gördüğü tespit edildi.

Muğla’daki yangında 50 hektar alan zarar gördü