1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. Marsias Kadınları Üretim Merkezi’ndeki ürün yelpazesi genişliyor

Marsias Kadınları Üretim Merkezi’ndeki ürün yelpazesi genişliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in hayata geçirdiği Çine Belediyesi Marsias Kadınları Üretim Merkezi’nin ürün yelpazesi genişliyor.

Çine Belediyesi Marsias Kadınları Üretim Merkezi’nde kadın çalışanların el emekleriyle üretilen çok sayıda ürün Çineli vatandaşların sofralarını süslemeye devam ediyor. Çine Muğla Karayolu üzerindeki belediyenin sosyal tesislerinde kurulan Marsias Kadınları Üretim Merkezi’nde onlarca el emeği ürünün yanında günlük taptaze üretilen simitten gözlemeye, sütlü tatlılardan yaprak sarmaya kadar çok sayıda lezzet vatandaşların tüketimine sunuluyor.

Mevsiminde reçel çeşitleri, mantı, yuvarlama, salça, tarhana, toz biber, domates sosu, domates kurusu, atom kurusu, erişte gibi çok sayıda ürünün yanında; gözleme, simit, sütlü tatlı, börek, yaprak sarma gibi el emeği tatlar uygun fiyatla satışa sunuluyor. Çine Belediyesi’nin kafelerinde ve üretim merkezinde Çinelilerle buluşan ürünler, vatandaşların beğenisini topluyor.

Hem Çineli vatandaşların uygun fiyatla el yapımı ürünler tüketmesi hem de kadınlara istihdam yaratmak amacıyla proje geliştiren Başkan Enver Salih Dinçer, belediyenin tarım arazilerini de üretime açtı. Çine Belediyesi’ne ait tarım arazisinde yetiştirilen susamlar, üretim merkezinde yapılan simitleri süslerken, yine belediyenin yetiştirdiği domatesler de hasat edilip, domates sosu, salça ve domates kurusu yapımında kullanılıyor.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer; “Marsias Kadınları projesi sayesinde, Çineli kadınlar önce uzman eğitmenlerden pasta ve yemek eğitimi aldı, daha sonra kursu başarıyla tamamlayan kadınlar, Çine Belediyesi Marsias Kadınları Üretim Merkezi’nde istihdam edildi” dedi.

Marsias Kadınları Üretim Merkezi’ndeki ürün yelpazesi genişliyor