1. Haberler
  2. SAĞLIK
  3. Savaş’tan Çine Devlet Hastanesi müjdesi

Savaş’tan Çine Devlet Hastanesi müjdesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 75 yataklı Çine Devlet Hastanesi’nin ihale sürecinin tamamlandığını söyledi. Savaş, “Eser siyaseti anlayışımızla Aydın’ımızdaki yatırımlarımıza her geçen gün bir yenisini ekliyoruz” dedi.

Çine’de yaşayan vatandaşların uzun süredir yapılmasını beklediği ve ilçede sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracak Çine Devlet Hastanesi ile ilgili Milletvekili Savaş, müjdeyi verdi. Daha önce 4 Ağustos 2022 tarihinde ihale yapılacağını ilan ettikleri 75 yataklı Çine Devlet Hastanesinin ihale sürecinin tamamlandığını hemşehrileriyle paylaşmanın memnuniyetini yaşadığını dile getiren Savaş, “Yeni Hastanemiz 75 yatak kapasiteli; toplam inşaat alanı 20 bin 354 metrekare olacaktır. Hastanemizde ameliyathane salonlarından fizik tedavi ünitesine, tek ve çift yataklı hastane odalarından laboratuvarlara (biyokimya-mikrobiyoloji) kadar farklı alanlarda ihtiyaç duyulan hizmetler vatandaşlarımıza sunulacaktır. Radyoloji ünitesinde bulunacak Röntgen, Tomografi gibi teknik cihazlarla tam donanımlı bir hastane olarak planlanmıştır” dedi.

SAĞLIK YATIRIMLARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİK

İhale süreci tamamlanan Çine Devlet Hastanesinin yapımına en kısa sürede başlanacağını ve ivedilikle hizmete açılacağını dile getiren Savaş, “Eser siyaseti anlayışımızla Aydın’ımızdaki yatırımlarımıza her geçen gün bir yenisini ekliyoruz. Yapımı devam eden Şehir Hastanemiz ile birlikte her geçen yıl merkezde ve ilçelerimizde sağlık yatırımlarına yenilerini eklemenin memnuniyetini yaşıyoruz. Hemşehrilerimize şifa olacak bu sağlık yatırımları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Savaş’tan Çine Devlet Hastanesi müjdesi