1. Haberler
  2. ASAYİŞ
  3. Aydın’da acemi kasapların bayram bilançosu  

Aydın’da acemi kasapların bayram bilançosu  

featured
AYDIN (İHA) - AYDIN'DA BU YIL DA MANZARA DEĞİŞMEZKEN, KURBAN KESİMİ SIRASINDA VÜCUDUNUN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNİ KESEN ACEMİ KASAPLARIN BAYRAM BİLANÇOSU DA BELLİ OLDU. (UĞUR ESER/AYDIN-İHA) Aydın'da bu yıl da manzara değişmezken, kurban kesimi sırasında vücudunun çeşitli bölgelerini kesen acemi kasapların bayram bilançosu da belli oldu.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın’da bu yıl da manzara değişmezken, kurban kesimi sırasında vücudunun çeşitli bölgelerini kesen acemi kasapların bayram bilançosu da belli oldu.  

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da acemi kasaplar manzarası değişmedi. Aydın’da bayram namazının ardından kurban kesimine başlayan vatandaşlar, vücudunun çeşitli bölgelerini keserek yaraladı. Parmak, kol ve bacaklarını kesen acemi kasaplar, özellikle bayramın birinci günü kentteki hastanelerde yoğunluk oluştururken, tedavi için acil servislere başvurdu. Vatandaşların kesilen bölgelerine dikiş atılırken, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde hastanelerde de gerekli önlemler alındı. Bu yıl da acemi kasap manzaraları değişmezken, acil serviste çalışan sağlık personelleri de yoğun mesai yaptı.

“4 GÜNLÜK BAYRAM BİLANÇOSU DA BELLİ OLDU”

Bir anlık dikkatsizlik ile istenmeyen kazalar yaşanırken Kurban Bayramı sonunda da acemi kasapların bayram bilançosu belli oldu. Aydın genelinde 4 günlük bayram süresince kurban kesimi sırasında toplam 274 acemi kasap kendisini yaraladı. Kesici bir cisim ile yaralanma şikayeti ile hastanelere başvuran vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, ciddi boyutta bir yaralanmanın olmaması ise sevindirdi.

Aydın’da acemi kasapların bayram bilançosu  
Yorum Yap