Dinçer ‘Üreten Kadınlar’ ile bir araya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, belediye öncülüğünde üretilen yöresel ürünler ile el işçiliği ürünlerinin satışı yapılan mağazada ‘Üreten Kadınlar’ ile bir araya geldi. Başkan Dinçer, kadınlarla yaptığı toplantıda, eksikleri ve bundan sonra yapacak olduklarını değerlendirdi.

Çine Belediyesi Sosyal Tesislerinde hizmete başlayan Çine Belediyesi Marsias Kadınları Yöresel Gıda Marketi ve El Sanatları Satış Mağazası’nı ziyaret eden Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, üreten kadınlar ile kahvaltıda buluştu.

Başkan Dinçer, “Çine Belediyesi, olarak ilçemizde el becerisi olan öncelikle, bayanlarımıza destek olmaya devam ediyoruz. Üretmekten hiçbir zaman yılmayan emek harcayan bayanlarımız bize de ilham veriyor. Yaklaşık dört beş yıldır Çineli bayanlarımız gerek Çini, Seramik gerek Pasta, Yemek Kurslarında birbirleriyle uyum ve özverileriyle üreterek malzeme biriktirdiler. Çine Belediyesi olarak bizler üreten bayanlarımızın ürettiği el emeklerini ekonomik olarak değerlendirebilecekleri satış alanlarını hayata geçirmeye çalışıyoruz. İlçemizin çıkışındaki Çine Belediyesi Sosyal Tesislerindeki Belediyemize ait olan işletmemizi satış yapabilecekleri duruma getirerek ‘Çine Belediyesi Marsias Kadınları Yöresel Gıda Marketi ve El Sanatları Satış Mağazası’ adı altında hayata geçirdik. Üreten kadınlarla satış mağazamızda kahvaltılı toplantı yaparak eksiklerimizi ve bundan sonra yapacaklarımızı konuştuk. Özellikle, bu satış yerini açmamıza vesile olan üreten bayanlarımıza, belediye meclis üyelerimize ve çalışanlarımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Turizm yolu güzergahında açılan satış mağazasının ilçe adına büyük avantaj olduğunu dikkat çeken Başkan Dinçer, “Faaliyete geçen işletmemizin turizm yol güzergahı üzerinde olması bizim için büyük bir avantaj. Bundan sonra bayanlarımız üretecek, Çine Belediyesi olarak biz satışını yapacağız. Bayanlarımız burada satılması için erişte, mantı, yuvarlama, mevsimine göre reçel çeşitleri, tarhana ve benzeri gıda ürünlerini üretecekler. Çini, Seramik bölümündeki bayanlarımız şu ana kadar ellerinde epey bir ürün stokları vardı zaten. Yaptıkları ürünlerinin de satışını yapabiliyorlar artık. Her geçen gün biraz daha geliştirerek Çine’ye yakışır bir hale getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu. 

DINCER-1

Image 1 of 3

Dinçer ‘Üreten Kadınlar’ ile bir araya geldi