İŞKUR desteğiyle hayatı değişti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine’de yıllarca başkalarının yanında işçi olarak çalışan 52 yaşındaki engelli Bahadır Şimsek, İŞKUR’un hibe desteğiyle kendi oto kaporta ve boya dükkanını açtı.

 

Rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’daki dükkanını kapatıp 7 yıl önce ailesinin yaşadığı Çine’ye gelen Bahadır Şimşek, fabrikada işe girdi. Şimşek, diz kapakları protez olduğu için fabrikadaki ağır işte uzun süre çalışamadı. Başkalarının yanında asıl mesleği olan oto kaportacılık yapan Şimşek, devletin İŞKUR aracılığıyla hibe desteği verdiğini duyunca kendi işinin patronu olmaya karar verdi. Kursu tamamlayan Şimşek, iş fikri kabul edilince İŞKUR’un verdiği 52 bin liralık destekle oto kaporta ve boyacı dükkanını Çine Sanayi Sitesi’nde açtı.

DEVLET HER ZAMAN YANIMIZDA

Hayatının İŞKUR sayesinde değiştiğini belirten engelli Bahadır Şimşek, “Yıllarca İstanbul’da oto kaporta ve boya işi yaptım. Bir takım nedenlerle dükkanımı kapattım. Daha sonra ayaklarımdan rahatsızlanınca Çine’ye ailemin yanına geldim. Doktorlar ağır iş yapmamı yasakladı. Ben de başkalarının yanında mesleğimi yapıyordum. İstanbul’da yaşayan abim, İŞKUR’un engellilere hibe desteği verdiğinden bana bahsetti. Ben de başvurumu yaptım. Projemin kabul olmasının ardından hibe desteği alarak dükkanı açtım. Oto kaporta ve boyama dükkanımda kendimi fazla yormadan evime ekmeğimi götürüyorum. Devletin engelli ve eski hükümlülere sağladığı bu imkanlardan fırsatı olan herkes en iyi şekilde faydalanmalı. Devlet sağ olsun her zaman bizlerin yanında” dedi.

İŞKUR desteğiyle hayatı değişti