1. Haberler
  2. MANŞET
  3. Meclis Çine Belediyesi’ne kredi yetkisi verdi

Meclis Çine Belediyesi’ne kredi yetkisi verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Belediyesi’nin Şubat ayı Meclis Toplantısı, Sosyal Tesisler Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer ve Meclis Üyesi Mehmet Kıvrak mazereti nedeniyle katılmadı. Toplantıyı, Başkan Vekili Hasan Yörük yönetti.

Meclis Toplantısı’nda, Türkiye ile AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programına başvuruda bulunulması ve yetki verilecek kişilerin belirlenmesi konusu görüşüldü. Bu konuda Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’e yetki verildi. Yolboyu Mahallesi 129 ada 6 parsel ve 131 ada 1 parsel sayılı taşınmazlarda 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusu, incelenmek üzere İmar Komisyonuna havale edildi.

Çeşitli yatırımlar için bankalardan kredi kullanılmasının konusu görüşüldü. Son madde ile ilgili AK Parti Çine İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Burhan Kandemir, kredinin ne amaçla ve nerelerde kullanılacağını sordu. Bu soruya Başkan Vekili Hasan Yörük, “Geçen yılda aynı şekilde kredi kullandık. Krediyi önlem olarak alıyoruz. Yani, işçi maaşları ödeme sıkıntı yaşanırsa veya çarşı mahallelerde telefon ve doğalgazdan dolayı tamamen taşlar sökülmüş vaziyette bunlardaki yol yapım çalışmalarında gibi yerlerde kullanmak amacıyla alıyoruz. Geçen yıl Şubat ayında da 3 milyon 300 bin lira kredi almak için yetki almıştık. Bunun 2 milyon 950 bin lirasıyla 7 araç 2 tane iş makinası aldık. Bugünkü değeri 5 milyon 400 bin lira. Geçen senenin aldığımız kredinin 350 bin lirasını kullanmadık. Hiç kullanmadan duruyor. Gerekli olduğu zaman kullanılması için aldığımız bir tedbirdir” dedi.

Açıklamanın ardından son gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

meclis-1

Image 1 of 2

Meclis Çine Belediyesi’ne kredi yetkisi verdi
Yorum Yap