Tesla, Türkiye’de 10 yeni hızlı şarj merkezini devreye alıyor  

featured
epa09563112 A Tesla car is charged at the Tesla Supercharger station in Berlin, Germany, 02 November 2021. EPA-EFE/FILIP SINGER
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye’nin 10 ilinde şarj istasyonu kurmak için harekete geçti. Tesla’nın resmi internet sitesindeki bilgilere göre kurulacak olan şarj istasyonlarının konumu da paylaşıldı. 

Elon Musk’un kurucusu olduğu Tesla, resmi internet sitesindeki süper şarj (Supercharge) istasyonlarının konumlarını güncelledi. Yapılan son güncellemeye göre Tesla Türkiye’de 10 ilde süper şarj istasyonu konumu eklendi. Süper şarj istasyonlarının Türkiye’deki konumlarında yer alan iller ise İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (Sakarya), İzmir ve Konya olarak belirtildi. 

ABD ve Avrupa pazarlarında satışa devam eden elektrikli araç devi Tesla’nın; Model S, Model 3, Model X ve Model Y elektrikli otomobillerini Türkiye’ye getirmesi bekleniyor. Tesla ayrıca iş ilanları sayfasında İstanbul için ofis müdürü ve satış danışmanı için iş ilanı yayımladığı görüldü.

Türkiye’de kurulması planlanan Supercharge istasyonlarının, türüne göre 75-100 kW saat gücüyle çalışıp 25 ya da 34 dakika içerisinde ortalama bir araç bataryasının yüzde 80’ini şarj edebileceği öğrenildi.

GERMANY TRANSPORT ELECTRIC MOBILITY

Image 1 of 6

epa09563113 The Tesla logo at one of the electric car charging station at the company's Supercharger facility in Berlin, Germany, 02 November 2021. EPA-EFE/FILIP SINGER EPA-EFE/FILIP SINGER

Tesla, Türkiye’de 10 yeni hızlı şarj merkezini devreye alıyor