1. Haberler
  2. MANŞET
  3. Çine’de seçim yarışı başladı

Çine’de seçim yarışı başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurul gerçekleştiriliyor. Başkanlık için 2 adayın yarıştığı seçimde oy kullanma işlemleri devam ediyor. 

Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulu, Aydın Büyükşehir Çine Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Genel kurula, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Barış Altıntaş, Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şoför esnafı ve davetliler katıldı.

Çine İlçe Emniyet Müdürlüğü ve polis ekibi kongrede güvenliği sağladı.

Kongrenin divan başkanlığını Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan yaptı. Başkan adayları Bircan Öter ve Ahmet Sert, seçim öncesi göreve geldikleri takdirde yapacakları hizmet ve işleri üyeler ile paylaştı.

Kongrede mesleğinde 40 yılını doldurmuş üyelere onur plaketi verildi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Barış Altıntaş, Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman şoför esnafının yanında olduklarını söyledi.

Dünya ve ülke olarak esnaf ve sağlık açısında olağan üsttü bir durumdan geçildiğini söyleyen Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “İnşallah bu durumdan kurtuluruz. Bircan başkanla iki dönemdir uyumlu bir şekilde çalıştık. Şoför esnafı olarak çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Bu gün seçimler sonuçlanacak. Bir arkadaşımız seçilecek. Ben Allah izin verirse iki yıl daha bu görevdeyim. Her zaman sizlerle beraberim” dedi.

“KORSAN TAŞIMACILIĞIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

25 yıldır ilçede taşımacılık yapmakta olduğunu söyleyen Ahmet Sert, “Bundan yaklaşık 6 ay önce Çine Birlik Kooperatifi Başkanlığına seçildim. Öncelikle belirtmek isterim ki esnaf olarak faaliyette bulunduğumdan tüm şoför esnafının ve kardeşlerimin sıkıntılarını bildiğim gibi ve bu sıkıntıların çözümlerini de bilmekteyim. Yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte bu sorunu çözebilmek ve odamızı daha ileriye taşıyabilmek için aday oldum. Odanın tüm hizmetleri kurtarıcı, kıraathane, otel, muhasebe hizmetleri hiç kimse ayrıt edilmeksizin herkese eşit bir şekilde olacak. Önceliğimiz oda üyelerimize 7/24 hizmet olacaktır. Diğer konuda korsan taşımacılık. Özellikle nakliyeci arkadaşlarım olmak üzere diğer esnaf arkadaşlarım da bu durumdan çok etkilendiler. Yönetime geldiğimde ilçemizdeki kolluk kuvvetleri ve zabıta kipleri ile birlikte iş birliği içerisinde bu sorunları çözeceğiz. Esnaflarımız bağlı olduğu ilçemizde faaliyet gösteren kooperatiflerin yönetimlerini, denetimleri, işleyişlerine ve çalışmalarına kesinlikle karışmayacağız ve müdahale etmeyeceğiz. Ayrıca ekonomik açıdan kooperatiflerin çalışmalarını maddi ve manevi olarak katkı sağlayacağız.  Faaliyetlerin devamı için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

 

“BİZ PARA VEREMEDİK SİZE”

Cefakâr şoför esnafının çok zor günler geçirdiğini ifade eden Bircan Öter, “Biz çok zor günler geçirdiğimizi çok iyi biliyoruz. Bu süreçte her şey durdu dünya durdu, Ülke durdu, Çine durdu ama biz şoför esnafı durmadı. Hep çalıştık. Bizim telefonumuz hiç kapanmadı. Biz Çine şoförünü ne yolda bıraktık, ne izde bıraktık, ne kapıdan çevirdik. Biz hep hizmet ettik. Biz görev yaptığımız sürede odaya gelen esnaflarımız dedi ki, ‘Başkanım ben kredi çekmek istiyorum benim odaya borcum var. Ödeyecek durumum yok’ dedi. Biz risk aldık onları yolda bırakmadık ve dosyalarını hazırladık verdik. Biz, şerefli, namuslu ve hasiyetli şoför esnafıyla gece gündüz çalıştık. Biz para veremedik size. Biz sizden ancak aidat alabildik. Ama şunu söyleyeyim görev yaptığımız süre içerisinde Çine Şoförler Odası Otelini komple yeniledik. Kimle yaptık. Yönetim kurulu üyelerimizle yaptık. 8 yılda Çine Şoförler Odası’nda yapılmadık hiçbir şey kalmadı. Hiç kimseyi kırmadık ama kırıldığımız zamanlar çok oldu. Şoför esnafının işi çok zor. Geçen sene mazotun litresi 6 TL idi. Şimdi ise 14 TL. Maliyetler her geçen gün ikiye katladı. Ekmeğinizi ne zor şartlar altına kazandığınınız biliyorum. Çektiğiniz kredileri ne zor şartlarda ödediğinizi biliyorum. Tekeriniz dönmezse evinize para girmezse o kredileri ödeyemezsiniz, evinize haciz gelir. Niye onunda bir zamanı var. Krediyi kredi çekerek ödeyen esnaflarım. İşiniz hakikatten çok zor. Ben sizlere görevde olduğum sürece sizin iş ve işlemlerinizin takipçisiyim. Bu görev sürem içerisinde ben sizlerden tekrar desteklerinizi bekliyorum” dedi. 

BİRCAN ÖTER YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ

Bircan Öter’in başkanlığında Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yönetimi Mustafa Uygur, Yener Borzan, Akın Çetin, Ozan Bozkuş, Akın Ataman ve Ayhan Akkurt isimlerinden oluştu. Denetim kurulu üyeliklerine de Sezer Kartal, Samet Selvitopu ve Onur Candan.

AHMET SERT YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ

Ahmet Sert’in başkanlığında Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yönetimi Nail Uzun, Kenan Şahin, Ahmet Turhan, Cemil Kuş, Nurdoğan Atille ve Zekeriya Bağdatlı isimlerinde oluştu.

Denetim Kurulu üyeliklerini de Mehmet Demir, Necip Uzun ve Hasan Çoban.

DSC_7902

Image 1 of 23

 

Çine’de seçim yarışı başladı