Taşımacı esnafı zam bekliyor

Bircan Öter
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Şoförler Odası Başkanı Bircan Öter, akaryakıt ve temel bakım giderlerine gelen son zamların ardından minibüsçü, taksici ve nakliyeci esnafının da tarifelerine zam bekletişin de zorunlu hale geldiğini açıkladı.

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığında il genelindeki Şoförler Odaları Başkanlarının katıldığı toplantıda, esnafın güncel sorunlarının görüşüldüğünü dile getiren Çine Şoförler Odası Başkanı Bircan Öter, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Son zamanlarda aşırı artan giderler minibüsçü, taksici ve nakliyeci esnafımızın belini bükmektedir. Özellikle 2021 yılı başından bu yana ve özellikle son dönemde akaryakıta gelen benzine % 50 , mazota % 60, LPG’ye ise % 110  zamlardan sonra esnafımız mesleğinin sürdürebilirliğini giderek kaybetmektedir.

Sadece akaryakıt değil, araçların temel bakım giderleri, lastik, akü ve yağ değişimi gibi zorunlu giderleri de aşırı artmış bulunmaktadır. Ayrıca Resmi Gazete’de de yayınlanan Motorlu Taşıtlar Vergisi, Tüvtürk vize harçlarına ve trafik cezalarındaki % 36’lık artış oranlarının da 2022 yılı itibarı ile yürürlüğe gireceğini göz önüne alırsak, gerek devletimizden, gerekse Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden esnafımızın sesine kulak vermelerini ve esnafımızın bu kamu hizmetini sürdürebilmesi açısından zam beklentisi zorunlu hale gelmiş bulunmaktadır. Bu hizmetten faydalanan ve faydalanacak olan vatandaşlarımızın da bu zam talebimizi makul karşılayacağına inanıyoruz.”

Taşımacı esnafı zam bekliyor