1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. Çine’de Kur’an-ı Kerim okuma yarışması düzenlendi

Çine’de Kur’an-ı Kerim okuma yarışması düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın’da İmam Hatip Ortaokullarında eğitim gören ve kendi okullarının en güzel Kur’an-ı Kerim okuma birincisi öğrenciler, Çine İmam Hatip Ortaokulu’nda bir araya geldi. Okul birincileri içerisinden, Aydın’ın en güzel Kur’an-ı Kerim okuyan 3 öğrencisi belirlendi.

Çine İlçe Milli Eğitim ve İlçe Müftülüğünün öncülüğünde İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen İl Birinciliği yarışmasına Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan, İlçe Müftüsü Mustafa Türköz, Aydın İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (AYİMDER) Başkanı Akın Aksu, okul müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

 

Kendi okullarında en güzel Kur’an-ı Kerim okuyan İmam Hatip Ortaokullarının öğrencileri, bu kez İl birinciliği için yarıştı. Jüri önünde gerçekleşen yarışmada Aydın Adnan Menderes Proje İmam Hatip Ortaokulu’ndan Muhammed Ubeyde Savaşeri birinci, Söke Anadolu İmam hatip ortaokulundan Ahmet Efe Çelik ikinci, Aydın Şehit Savcı Mehmet Selim Fırat Ortaokulu’ndan Abdüssamet Meydan da üçüncü oldu.

 

Tüm katılımcı okullara teşekkür eden Çine İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Arif Güngör bir konuşma gerçekleştirdi. Güngör, “Yapmış olduğumuz yarışmanın kaybedeni yoktur. Çünkü yarışmaya katılan öğrenciler kendi okullarında 1. olarak buraya gelmeye hak kazanmışlardır. Sevgili Peygamberimiz de ‘sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerimi okuyan ve onu başkalarına öğretendir’ buyurmuşlardır. Peygamberimizin müjdesini kazanan veli, öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi. 

Protokol üyeleri tarafında derece elde eden öğrencilere hediyeleri takdim edildi. 

1-1

Image 1 of 7


1-1

Image 1 of 7

Çine’de Kur’an-ı Kerim okuma yarışması düzenlendi
Yorum Yap