1. Haberler
  2. MANŞET
  3. Türkiye’nin en büyük seramik fabrikası Çine’de açılıyor

Türkiye’nin en büyük seramik fabrikası Çine’de açılıyor

featured
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SERAMİK FABRİKASI ÇİNE'DE AÇILIYOR TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SERAMİK FABRİKASININ AYDIN'DA AÇILACAĞINI MÜJDELEYEN TBMM KİT KOMİSYONU BAŞKANI VE AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ MUSTAFA SAVAŞ; "EVLATLARIMIZIN DOĞDUĞU YERDE KARNINI DOYURMASINI İSTİYORUZ" DEDİ. TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ (TBMM) KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİ (KİT) KOMİSYONU BAŞKANI, AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ MUSTAFA SAVAŞ, ÖNEMLİ SANAYİ KENTLERİNDEN OLAN AYDIN'DA, TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SERAMİK FABRİKASI AÇILACAĞINI MÜJDELEDİ. TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SERAMİK FABRİKASININ ÇİNE'DE FAALİYET GÖSTERECEĞİNİ AÇIKLAYAN SAVAŞ, "TÜRKİYE'DEKİ SERAMİĞİN YÜZDE 25'İ BURADA ÜRETİLECEK. İLİMİZİN ÜRETİM KAPASİTESİNİ, İSTİHDAM KAPASİTESİNİ, İHRACAT KAPASİTESİNİ ARTIRACAK BİR YATIRIM OLACAK. MADENLERİMİZİN TONLA SATILMAK YERİNE METREKARE ÜZERİNDEN SATILACAK VE İLİMİZİN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK. BU TÜR YATIRIMLARIN SAYISINI NE KADAR ARTIRIRSAK, İLİMİZİN VERGİ GELİRİ ARTAR VE DOLAYISIYLA BÜYÜKŞEHİR'İN HAZİNEDEN ALDIĞI PAY DA ARTAR. HERKESİN YATIRIMCI DOSTU OLMAYA DAVET EDİYORUM. İLİMİZ SAHİP OLDUĞU POTANSİYELDEN DOLAYI BUNU FAZLASIYLA HAK EDİYOR. EVLATLARIMIZIN DOĞDUĞU YERDE KARNINI DOYURMASINI İSTİYORUZ. GAYRETLERİMİZ BU YÖNDE" DEDİ. "4 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK" AÇILACAK OLAN FABRİKADA 4 BİN KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLECEĞİNİ SÖZLERİNE EKLEYEN SAVAŞ; "FABRİKADA 4 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK. 18 AYDA İNŞAATI TAMAMLANACAK. TAMAMEN İHRACAT. TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN SERAMİĞİN YÜZDE 25'İ ÇİNE'DEN, BU ANLAMDA SERAMİK FABRİKALARININ MERKEZİ HALİNE GELECEK. BU YETERLİ Mİ YETMEZ. ŞU ANDA OSB'DE 35 TANE İŞLETME VAR. 20 TANESİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL İKİ YIL İÇERİSİNDE DE 70 TANE İŞLETME ORADA AKTİF HALE GELECEK. ŞU ANDA BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR. 3 YIL İÇERİSİNDE 6 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK. BUGÜNE KADAR MADENLERİMİZİ
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en büyük seramik fabrikasının Aydın’da açılacağını açıklayan TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 4 bin kişilik istihdam müjdesi vererek “Evlatlarımızın doğduğu yerde karnını doyurmasını istiyoruz” dedi. 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydınlılara 4 bin kişilik istihdam müjdesi verdi. Gelişen önemli sanayi kentlerinden olan Aydın’da, Türkiye’nin en büyük seramik fabrikası açılacağını açıklayan AK Parti’li Savaş, Aydın’ın potansiyeline dikkat çekerek “İlimiz bunu fazlasıyla hak ediyor” dedi.

 

Türkiye’nin en büyük seramik fabrikasının Çine’de faaliyet göstereceğini açıklayan Savaş, “Türkiye’deki seramiğin yüzde 25’i burada üretilecek. İlimizin üretim kapasitesini, istihdam kapasitesini, ihracat kapasitesini artıracak bir yatırım olacak. Madenlerimizin tonla satılmak yerine metrekare üzerinden satılacak ve ilimizin ekonomisine katkı sağlayacak. Bu tür yatırımların sayısını ne kadar artırırsak, ilimizin vergi geliri artar ve dolayısıyla Büyükşehir’in hazineden aldığı pay da artar. Herkesin yatırımcı dostu olmaya davet ediyorum. İlimiz sahip olduğu potansiyelden dolayı bunu fazlasıyla hak ediyor. Evlatlarımızın doğduğu yerde karnını doyurmasını istiyoruz. Gayretlerimiz bu yönde” dedi.

 

“4 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK”

Açılacak olan fabrikada 4 bin kişinin istihdam edileceğini sözlerine ekleyen Savaş; “Fabrikada 4 bin kişi çalışacak. 18 ayda inşaatı tamamlanacak. Tamamen ihracat. Türkiye’de üretilen seramiğin yüzde 25’i Çine’den, bu anlamda seramik fabrikalarının merkezi haline gelecek. Bu yeterli mi yetmez. Şu anda OSB’de 35 tane işletme var. 20 tanesi önümüzdeki yıl iki yıl içerisinde de 70 tane işletme orada aktif hale gelecek. Şu anda bin kişi çalışıyor. 3 yıl içerisinde 6 bin kişi çalışacak. Bugüne kadar madenlerimizi çuvallara doldurduk ve sattık ama bundan sonra ton ile değil metrekare ile satacağız” dedi.

Türkiye’nin en büyük seramik fabrikası Çine’de açılıyor
Yorum Yap