“Seçimle gelen ilk memurlar muhtarlarımızdır”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çineli Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ‘Muhtarlar Günü’ dolayısıyla Atatürk Büstüne çelenk koyarak, günlerini kutladı. Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, “Seçimle gelen ilk memurlar muhtarlarımızdır” dedi.

Törene, Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut, Çine İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Soydan Hekim, siyasi parti başkanları, Çine Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“MUHTARLAR DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Çine Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Kapıkıran yaptı. Başkan Kapıkıran, “Bilindiği üzere ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829 yıl dönümü 2015 yılından itibaren muhtarlar günü ilan edilmiştir. Muhtarlar günü ilan edilmesine, başta Cumhurbaşkanımız, Hükümetimizin Gazi Meclisi, İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuza şükran borçluyuz. Nasıl siyasi partilerimiz demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıysa, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, dediği gibi muhtar da demokrasinin temel taşıdır. Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın oyları ile seçilen ve cumhuriyet tarihimiz boyunca köy ve mahallelerimizin en önemli temsilcisi olmuşlar ve olmaya devam edecektir. Birlik ve beraberlik içerisinde el birliği ile yarınlarımızı daha yaşanır duruma getirmeliyiz. Emek ve özveriyle çalışan tüm muhtarların bu özel gününü gönülden kutluyor; bizi bu onurlu göreve layık gören mahalle halkımıza çok teşekkür ediyorum. Görevi başında vefat eden muhtarlarımızı Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

“SEÇİMLE GELEN İLK MEMURLAR MUHTARLARIMIZDIR”

Çineli muhtarların gününü kutlayan Çine Kaymakamı Turna Erdoğan, “Muhtarlarımız bizim için 1833 yılından beri ilk defa seçimle gelen memurlardır. Yaklaşık biz devlet ve millet olarak 43 yıl boyunca sadece muhtarlarımızı seçtik. Yani seçimle gelen ilk memurlar sizlersiniz. Bizler her zaman sizlerin hizmetinizdeyiz. Kanunlar çerçevesinde ne gerekiyorsa tüm müdürlerimiz görevlerini sizlerin istediği doğrultusunda yapmaya hazırlardır” diye konuştu.

Öte yandan Çine Belediyesi tarafında Hükümet Meydanı’nda aşure ve lokma hayrı yapıldı.

DSC_7294

Image 1 of 15

“Seçimle gelen ilk memurlar muhtarlarımızdır”