1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. Başkan Eşiyok, zeytinde kuraklık tespit çalışması başlattı

Başkan Eşiyok, zeytinde kuraklık tespit çalışması başlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok, 2021 yılında iklim faktörlerine bağlı olarak yetersiz yağış nedeniyle verim kaybı yaşayan zeytin üreticilerinin kuraklık kapsamına alınması için Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne müracaat etti.
Başkan Eşiyok’un talimatıyla Ziraat Mühendisi Mutlu Çıvgın, Kasar Mahallesini ziyaret etti. Çıvgın, zeytin ağaçlarının son durumu ile ilgili kayıt tuttu.
Kuraklık nedeniyle zeytin üreticilerinin ürün kaybı yaşadığını söyleyen Başkan Eşiyok, üreticilere destek verilmesi için Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne dilekçe ile müracaat ettiği söyledi.
Zeytin üreticilerinin zor günler geçirdiğini söyleyen Eşiyok, “İlçemizin en önemli geçim kaynaklarından birisi zeytincilik. Bu yıl yeterince yağmur yağmadığı için zeytinler kurumaya başladı. Zeytinde kuraklık tespit çalışması başlattık. Yağmur yağmadığı için zeytinler kurumaya yüz tutmuş. Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat ettik. İlçemizdeki zeytin üreticilerin verim kaybı desteği verilmesi istedik. Bununla ilgili gerekli çalışmaları başlattık” dedi.

Başkan Eşiyok, zeytinde kuraklık tespit çalışması başlattı
Yorum Yap