1. Haberler
  2. MANŞET
  3. Başkan Çerçioğlu, Çineli muhtarlar ile bir araya geldi  

Başkan Çerçioğlu, Çineli muhtarlar ile bir araya geldi  

featured
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU, ÇİNELİ MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ (UĞUR ESER/AYDIN-İHA) Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, muhatrlar günü dolayısıyla Çineli muhtarlar ile düzenlenen programda bir araya geldi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, muhtarlar günü dolayısıyla Çineli muhtarlar ile düzenlenen programda bir araya geldi.  

Türkiye demokrasi geleneğinin en köklü temsilcilerinden biri olan muhtarlık makamı, her yıl 19 Ekim’de düzenlenen Muhtarlar Günü ile kutlanıyor. Çine’de yer alan Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesislerinde düzenlenen kutlama etkinliğine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çine Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Kapıkıran, Çineli muhtarlar ve azaları katıldı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİNE’YE TOPLAM 140 MİLYON TL YATIRIM

Büyükşehir Belediyesi’nin Çine’ye yaptığı yatırımları bir sunumla muhtarlara anlatan Başkan Çerçioğlu, bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’nin toplam 140 milyon TL yatırım yaptığını belirtti. Başkan Çerçioğlu, Çine’de yer alan Halk Ege Et fabrikasına bu güne kadar 11 milyon 750 bin liralık yatırım yapıldığını ve kapasite artışı için yeni bir yatırım daha yapılacağının müjdesini vererek,“İkinci bir Halk Ege Et mezbahası kuruyoruz ve bunun için 22 milyon liralık yeni bir yatırım yapacağız. Bu ne demek, istihdam demek” dedi.

“BENİM BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUM KENTTE HİÇ

KİMSE SOĞUKTAN ÜŞÜMEZ. HİÇ KİMSE KARNI AÇ YATAĞA GİRMEZ.”

Vatandaşların geçim sıkıntısı geçtiğini ve son dönemde sosyal yardıma başvurularını arttığının altını çizen Başkan Çerçioğlu, “Hayat çok zorlaştı, sosyal belediyeciliği en iyi şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Sizlere teşekkür ediyorum, ihtiyaç sahiplerine sizlerin aracılığı ile ulaşıyoruz. Elimizden gelen en iyi şekilde destek oluyoruz. Aydın’da hiçbir çocuk yatağa aç girmez. Benim belediye başkanı olduğum kentte hiç kimse soğuktan üşümez. Hiç kimse karnı aç yatağa girmez.” ifadelerini kullandı.

MUHTARLAR DERNEĞİ’NDEN BÜYÜKŞEHİR’E HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Çine Muhtarlar Derneği Başkanı Halil Kapıkıran; muhtarların demokrasinin ve bürokratların köprüsü olduğuna dikkat çekerek, aynı zamanda mahalle sakinlerinin ihtiyaç, şikayet ve eksiklerini de sunan bir birim olarak çalıştıklarını belirtti. Kapıkıran hizmetlerinden dolayı Çineli tüm muhtarlar adına Büyükşehir’e teşekkür etti.

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU, ÇİNELİ MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Image 1 of 3

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU, ÇİNELİ MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ (UĞUR ESER/AYDIN-İHA)Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, muhatrlar günü dolayısıyla Çineli muhtarlar ile düzenlenen programda bir araya geldi.

Başkan Çerçioğlu, Çineli muhtarlar ile bir araya geldi